Dzień Myśli Braterskiej 2018

Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day) to niezwykły dzień dla skautów całego świata. 22 lutego jest świętem przyjaźni, a zarazem rocznicą urodzin Roberta Baden-Powella- założyciela scoutingu, oraz jego żony- Olave Baden Powell. Dzień Myśli Braterskiej to dzień refleksji i działań. Harcerze całego świata uświadamiają sobie jak jest ich wielu, oraz że są braćmi mimo koloru skóry, narodowości czy wieku. To dzień, kiedy myślą o sobie i innych, składają życzenia, organizują gry, lub spotykają. Dla wielu środowisk to okazja do zbiórek pieniędzy, najczęściej charytatywnych. W tym roku mikołowscy harcerze również postanowili uczcić ten niezwykły dzień. W sobotę, 24. lutego, kilkuosobowe patrole kadry spotkały się w domku parkowym o godzinie 14.30, by rozpocząć obchody uroczystym apelem. Harcerze mogli wziąć udział w warsztatach z wybranych dziedzin artystycznych, oraz spotkaniu dyskusyjnym. Obu częściom przyświecał czwarty punkt prawa harcerskiego – „Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza”. Harcerze dowiedzieli się nieco więcej o Robercie Baden-Powellu, historii i celach harcerstwa w Polsce i na Śląsku, oraz o Bohaterach Powstań Śląskich. Finałem obchodów będzie przesłanie relacji z realizacji zadań, do których uczestnicy zostali zainspirowani podczas warsztatów.