Platynowy Laur dla Chorągwi Śląskiej ZHP!

Od 1992 roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przyznaje wyróżniającym się firmom, organizacjom i instytucjom, a także wybitnym przedstawicielom świata nauki, biznesu, kultury i polityki Laury Umiejętności i Kompetencji. Nagroda wręczana jest na początku każdego roku podczas uroczystej gali.

Tegoroczna edycja odbyła się 19 stycznia 2019 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. W trakcie uroczystości, stanowiącej symboliczne – gospodarcze, naukowe i kulturalne – podsumowanie 2018 roku, rozdanych zostało 87 statuetek. Nasz Hufiec na tej uroczystości reprezentowała Druhna Basia Juskowiak wraz z Druhem Mirkiem.

Wydarzenie to było bardzo podniosłe i uroczyste. Uczestniczyło w nim wiele znakomitych i wybitnie inteligentnych osób. Chorągiew Śląska ZHP odebrała Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji 2018 w kategorii PRO PUBLICO BONO. To wielki zaszczyt, że  Śląskie ZHP zostało docenione „za prace wychowawczą, umiejętną współprace z rodzicami i szkołą, za dbanie o indywidualny rozwój dzieci, angażowanie się w rozwój społeczeństwa obywatelskiego”.

Dziękujemy wszystkim instruktorom, wędrownikom, harcerzom, zuchom- każdemu, kto tworzy nasz Hufiec, jednocześnie tworząc Chorągiew Śląską ?⚜️

”Chorągiew Śląska ZHP silna siłą swoich instruktorów!”