Obchody Dnia Niepodległości

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości” Józef Piłsudski

11 listopada, Narodowy Dzień Niepodległości, dzień, w którym ulice naszych miast przepełnione są biało-czerwonymi barwami, a nasze serca – radością. Każdy z nas, zuch, harcerz czy członek kadry Hufca Ziemi Mikołowskiej, 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Łaziska”, 2 Szczepu Harcerskiego „Polana” i 3 Szczepu Harcerskiego „Kwintesencja” czuł się tego dnia wyjątkowo, w naszych myślach i sercach uroczyście wybrzmiewało „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”.

W tym ważnym dla każdego Polaka dniu wzięliśmy udział w miejskich obchodach Dnia Niepodległości.W Mikołowie, Łaziskach Górnych i Orzeszu uczestniczyliśmy w Mszach Świętych w intencji Ojczyzny, a także wraz z władzami miast i mieszkańcami odśpiewaliśmy hymn Polski.

fot. Artur Hrubesz
fot. Artur Hrubesz
fot. Bartosz Kokosza
fot. Artur Hrubesz