Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego obchodziliśmy ważne święto – Dzień Myśli Braterskiej – wspólne święto harcerek, harcerzy, zuchenek, zuchów, skautek i skautów na całym świecie. Dzień ten upamiętnia urodziny Naczelnej Skautki Świata Olave Baden-Powell i założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. To także dzień, który uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy bladym świtem. W Mikołowie na dworcu i Placu Synagogi z uśmiechem na twarzy częstowaliśmy mieszkańców ciepłą herbatą i słodkościami. Licznie udaliśmy się do szkół i zakładów pracy w mundurach lub drużynowych chustach. Popołudnie 3 Szczep Harcerski „Kwintesencja”, 4 Gromada Zuchowa „Iskierki” oraz zaproszeni goście wzięli udział w śpiewograniu. Dwa dni później, kadra Hufca spotkała się podczas ogniska w Orzeszu. Był to czas na integrację, mnóstwo śpiewania i spotkania z osobami, które kiedyś były kadrą i już nie działają aktywnie w Hufcu.

Piękny czas. Uśmiechom, życzliwościom nie było końca. Tego uśmiechu, życzliwości, satysfakcji, szczęścia i poczucia jedności życzymy Wam i Nam nie tylko 22 lutego, ale każdego dnia przez cały rok podczas codziennej służby i spotkań na harcerskim szlaku.