Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju

W siedemdziesiątą piątą rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz Birkenau, upamiętniono ofiary marszu śmierci z Auschwitz do Gliwic.
28. stycznia harcerze naszego Hufca wzięli udział w Biegu Pamięci ze światłem Pokoju odpalonym przy Ścianie Śmierci obozu koncentracyjnego KL Auschwitz Birkenau.
Bieg miał charakter sztafetowy. Odbywał się na trasie Brzezinka-Gliwice – trasie jednego z dwóch marszy śmierci wyprowadzonych z wspomnianego obozu.
Pod pomnikiem obok cmentarza żydowskiego przy ulicy Konstytucji 3 Maja znajduje się zbiorowa mogiła rozstrzelanych w styczniu 1945 roku członków ruchu oporu oraz więźniów Auschwitz straconych w trakcie „marszu śmierci”. Tam wszyscy uczestnicy Biegu oddali hołd pomordowanym, zostały złożone kwiaty i odpalony znicz od Światła Pokoju.