29. Finał WOŚP w Mikołowie już za nami

Mimo przeciwności udało nam się zorganizować kolejny Finał w naszym mieście. To była pierwsza taka impreza online w okolicy i cieszyła się dużym zainteresowaniem! Oprócz koncertów i wywiadów w internecie oraz turnieju eSportowego, można było także zasmakować pyszności z food trucków, które także dowoziliśmy. Nowością była loteria książkowa, namiot z zapakowanymi w papier książkami można było znaleźć w godzinach porannych na rynku. Po wrzutce do puszki można było wylosować sobie książkę! Akcja miała ogromne wzięcie i książki rozeszły się w ekspresowym tempie. Jak co roku odbyło się również rowerowanie z o’Rety, a Światełko do nieba przybrało formę samochodową!

Aż 90 dzielnych wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta. Działały także eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, do których było można wpłacać pieniądze za pomocą przelewów. Oprócz tego mieliśmy aż 15 puszek stacjonarnych w kawiarniach, cukierniach, sklepach odzieżowych, szpitalu i innych często odwiedzanych przez ludzi miejscach. Licytacje zostały przeniesione na portal allegro.pl. Wśród nich znalazł się gigantyczny miś przekazany przez Burmistrza Stanisława Piechulę, przejażdżka kultowym Pontiaciem z filmu „Mistrz kierownicy ucieka”, a także wośpowe gadżety, specjalna edycja pendrive’ów od firmy Goodram, voucher na masaż czy kolekcjonerska karta telefoniczna z podpisem Jurka Owsiaka.

Kwota deklarowana 29. Finału WOŚP w naszym sztabie wynosi 112 208,37zł! Oficjalne rozliczenie zostanie podane za kilka miesięcy.

Ogromnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, osobom, które pomagały w sztabie i współtworzyły razem z nami to fantastyczne wydarzenie. Przede wszystkim dziękujemy sponsorom i partnerom, bez których Finał nie mógłby się odbyć!

multimetro, Proform – Design Quality Technology, Lumatech, Mikołów – ogród życia, Drukarnia Raster, Birdabo Studio, Outdoor MAX, Miejski Dom Kultury w Mikołowie, O’Rety Team, MGA esports, Krakowskie Rondo, Radio Express 92,3 FM, Drukarnia Tolek, GOODRAM, Gazeta Mikołowska, mojMikolow.pl