Wspólne świętowanie

Każdy Polak zna datę 11 listopada. To wspaniałe święto odzyskania niepodległości. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy miast spędzili je wspólnie z harcerzami. Obchody odbywały się w Łaziskach, Orzeszu oraz w Mikołowie. W każdym z tych miast o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę wraz z późniejszym złożeniem kwiatów pod pomnikami oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W Bazylice Św. Wojciecha Msza została odprawiona także w naszej intencji oraz nowo wybranych władz hufca. 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych ,,Łaziska” zorganizował także zbiórkę, w której wzięli udział nie tylko zuchy i harcerze, ale też rodzice. Po części oficjalnej rozpoczął się turniej drużyn jak i wspólne śpiewanie. 2 Szczep Harcerski Polana odśpiewał wspólnie hymn z mieszkańcami Orzesza.  W Mikołowie natomiast o godzinie 15:00 rozpoczęło się świętowanie na Placu harcerskim poczet sztandarowy wciągnął flagę na maszt, a następnie wystąpił chór razem z naszymi harcerzami. W dalszej części można było częstować się kiełbaską, kawą oraz herbatą oraz wziąć udział w grze terenowej.

Ten dzień będziemy miło wspominać!