Wracamy!

Druhny i druhowie,

Główna Kwatera ZHP wprowadziła zmiany dotyczące działalności Związku Harcerstwa Polskiego!

Najważniejsze zmiany, które wejdą w życie 1 czerwca:

Możliwe będą:

• zbiórki drużyny/gromady – przy założeniu pracy w grupach do 20 osób po uprzednim spotkaniu komendy hufca z drużynowymi i poinformowaniu ich o zasadach bezpieczeństwa
  • spotkania kadry – zbiórki instruktorskie, zbiórki władz ZHP (16+) – grupy do 20 osób
  • formy szkoleniowe dla kadry (16+) z ewentualnym noclegiem – grupy do 20 osób

Limity liczbowe:

• gromada/drużyna na zbiórce pracuje w grupach do 20 osób, przy czym na każde 20 osób musi przypadać przyboczny/opiekun powyżej 16 roku życia.
  • zbiórkę gromady/drużyny prowadzi drużynowy wspólnie z przybocznymi w grupach maksymalnie 20-osobowych. W przypadku, jeśli drużynowy lub przyboczny są niepełnoletni, zbiórka w danej 20-osobowej grupie odbywa się pod nadzorem osoby pełnoletniej, np. rodzica, opiekuna drużynowego lub innego pełnoletniego instruktora ZHP.
  • Spotkanie dla większej niż 20 osób grupy drużynowych należy zorganizować on-line.

Wszystkie aktualizacje dostępne są pod adresem: www.zhp.pl/wracamy.

Czuwaj!