Wieści z Komendy

Garść informacji z pierwszego spotkania Komendy Hufca

1. Spotkanie drużynowych

Pierwsze spotkanie Komendy z drużynowymi odbędzie się 11 grudnia o godzinie 18:00 w Domku Harcerskim.

2. Betlejemskie Światło Pokoju

Komenda Hufca wraz z delegacją wędrowników z 2 SH „Polana” odbierze Światło z Krakowa 13 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej. Przekazanie mieszkańcom Mikołowa odbędzie się wg następującego harmonogramu:

• Bazylika pw. św. Wojciecha w Mikołowie – 14 grudnia podczas rorat o godzinie 6:30,
  • Kościół pw. NMP Matki Zbawiciela (Salwatorianie) – 14 grudnia podczas rorat o godzinie 18:00.

Informacje o drodze Światła do mieszkańców Łazisk Górnych oraz Orzesza są dostępne u instruktorów obu szczepów.

3. Spotkanie przedświąteczne

Komenda Hufca serdecznie zaprasza swoją kadrę na spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 19. grudnia. W programie wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, a następnie kolacja wigilijna. Więcej informacji zostanie przekazanych 11 grudnia.

4. Światowe Dni Młodzieży

Zadecydowano o włączeniu się Hufca we współorganizację ŚDM na terenie powiatu mikołowskiego. Szczegółowe informacje dotyczące działań, których będzie można się podjąć, zostaną podane w najbliższym czasie.