Obchody Dnia Niepodległości – relacja

W tym roku obchodzimy już 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Właśnie z okazji tego święta zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Jednak poza tym nasze drużyny brały udział w lokalnych obchodach oraz w wydarzeniach przygotowanych przez harcerskie środowiska.

2 Szczep Harcerski „Polana”
Reprezentacja drużyn mikołowskich

27 HDW zorganizowała IV Regaty Niepodległości na Jeziorze Paprocańskim w Tychach. Gdzie rywalizowali zuchy, harcerze i wędrownicy rywalizowali w wewnątrzdrużynowych zawodach. O godz. 12 odbył się uroczysty apel,
po którym rozpoczęły się regaty głownie pomiędzy środowiskami paprocańskimi. Gratulujemy reprezentacji 27HDW za zajęcie pierwszego miejsce w kategorii dwumasztowców oraz trzeciego w kategorii OPEN.

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i ludzie stoją
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i ludzie stoją

Natomiast w Łaziskach 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Łaziska” uczcili to święto razem z mieszkańcami przy wspólnym ognisku. Podczas którego wspólnie śpiewali piosenki harcerskie i patriotyczne. Jak również wzięli udział w różnych, ciekawych konkursach i zabawach. Poza tym nauczyli się i zaprezentowali jak w godny sposób złożyć flagę państwową.

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, ludzie stoją, ogień i na świeżym powietrzu