Na wieczną wartę odeszła dh Jadwiga Krawczyk

Druhny i Druhowie,

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16.09.2019 odeszła na wieczną wartę – najstarsza nasza druhna – dh Jadwiga Krawczyk (ur. 12.05.1921).

Druhna Jadwiga przyszła na świat w szczególnej, śląskiej rodzinie – rodzinie patriotów, powstańców, nauczycieli, harcerzy, żołnierzy. Przez całe swoje długie życie miała dwie pasje:

Harcerstwo – od kiedy tylko wiek Jej pozwolił wstąpiła w szeregi Żeńskiego Hufca Mikołów – była związana z nim aż do 1945 roku – powierzono Jej wówczas p.o. hufcowej. Jesienią podjęła studia na UJ w Krakowie, co nie pozwoliło Jej na przejęcie obowiązków komendantki, ale zawsze była gotowa do współpracy i spotkania z najmłodszymi druhami i instruktorami.

Książki – w największym skrócie tworzyła, lub odtwarzała kilkakrotnie Biblioteki w Mikołowie, a po ukończeniu studiów w 1951r. rozpoczęła pracę w bibliotekach Publicznych w Katowicach –  tym w Bibliotece Śląskiej. Z książkami pracowała do emeryty. I została wśród nich do ostatniego dnia.

Msza żałobna odbędzie się 21.09 o godzinie 9:00 w Bazylice Św. Wojciecha w Mikołowie.