Imieniny Zucha 2016

29 lutego to wyjątkowa data, nie tylko dla urodzonych w tym dniu, ale również dla zuchów, czyli najmłodszych harcerzy. Właśnie tego dnia obchodzą one swoje własne święto – Imieniny Zucha i z tej okazji ponad 130 dzielnych zuchów z całego powiatu zjechało się do Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, aby uczcić naszych najmłodszych: była więc wspaniała opowieść o dźwiękach i instrumentach, po której dzieci mogły spróbować swoich sił grając na nich, były pląsy, zabawy, mnóstwo śmiechu i oczywiście – tort, czyli wszystko, co potrzeba aby wspólnie z przyjaciółmi świętować imieniny. Cały Związek Harcerstwa Polskiego aktywnie angażuje się w Imieniny Zucha – jest to ogólnopolska akcja harcerzy mająca na celu wyróżnienie najmłodszych członków organizacji, zwrócenie na nich szczególnej uwagi, w końcu, raz na cztery lata można być pępkiem świata!