Gala Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Pełen wdzięczności, harcerskiej muzyki, pielęgnowania więzi i braterstwa. Taki był wieczór 4. marca w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie odbyła się Gala, na którą zaproszeni zostali instruktorzy i kadra hufca oraz władze powiatu mikołowskiego, miast, dyrektorzy szkół, redaktorzy naczelni gazet i osoby, które szczególnie wspierają harcerską działalność.

Cytatem towarzyszącym Gali były słowa sir Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu, które brzmią „Skaut umie znaleźć drogę równie łatwo w nocy jak w dzień”. Świat przez ostatnie tygodnie spowiła ciemność nocy, ale skauci, harcerze i dziesiątki tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie odnaleźli małą łunę światła i dzielą się nim wraz z potrzebującymi.
Ogromnie cieszymy się, że mimo nocy panującej teraz na świecie, mogliśmy spotkać się w gronie harcerskich przyjaciół i podziękować za okazane wsparcie.

Podczas Gali przyznane zostały Honorowe Odznaki Harcerstwa Polskiego, będące wyrazem uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla przyjaciół harcerstwa oraz osób zasłużonych dla rozwoju organizacji. Odznaczenia z rąk Komendantki Hufca hm. Marty Walczak oraz hm. Andrzeja Lichoty otrzymali burmistrzowie gmin Mikołów, Łaziska Górne oraz Orzesze – Stanisław Piechula, Aleksander Wyra i Mirosław Blaski, dyrektor MDK w Mikołowie Izabela Paździorek-Jakubowska, dyrektor MDK w Łaziskach Górnych Ewa Moćko oraz Agnieszka Ganiek.
Wszyscy zaproszeni goście otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania dla swoich środowisk.

Po raz pierwszy Komenda przyznała odznaki za zasługi dla Hufca ZHP Ziemi Mikołowskiej. Otrzymały je następujące osoby: phm. Jolanta Kudla, pwd. Jakub Wurcel, phm. Jacek Kudla, hm. Katarzyna Siruga, phm. Piotr Walczak, phm. Roman Pudełko, phm. Maciej Lipiński, hm. Franciszek Kulanek, phm. Kinga Tabacka, phm. Monika Tajs, pwd. Weronika Piwko, hm. Barbara Juskowiak, phm. Mirosław Juskowiak, hm. Marek Krawczyk oraz hm. Jacek Bogdanowicz. Kadra hufca również otrzymała listy gratulacyjne.

Wśród podziękowań nie zabrakło także fantastycznych brzmień, które zapewnił zespół muzyczny na czele z instruktorką hufca phm. Moniką Tajs w towarzystwie harcerskich przyjaciół. Galę poprowadziła druhna Zofia Kołodziej oraz druh Jakub Długajczyk.