27 HDW najlepszą drużyną wodną w Polsce!

W miniony weekend po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat odbył się Finał Współzawodnictwa o Proporzec Leonida Teligi. Osiem patroli z całej Polski spotkało się na Stanica Wodna 6HDŻ w Rybniku by zawalczyć o tytuł najlepszej drużyny wodnej w ZHP. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w zadaniach wodnych, jak m.in: wiedza żeglarska, pływanie precyzyjne na żaglach, nauka pływania na kanadyjce, szkutnictwo, regaty oraz zadaniach ogólnoharcerskich: wiedza harcerska, rozstawianie i składanie poprawnie namiotu, pierwsza pomoc.

Najlepsze okazały się:
1 miejsce 27 Harcerska Drużyna Wodna z Mikołowa
2 miejsce 6 Harcerska Drużyna Żeglarska z Rybnika
3 miejsce 1 Harcerska Drużyna Wodna im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza z Bytomia
W zmaganiach udział wzięli reprezentanci: Chorągiew Gdańska ZHP, ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska im. Grunwaldu, Stołeczni harcerze, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP im. Mikołaja Kopernika oraz Chorągiew Śląska ZHP.

tekst: Chorągiew Śląska